פרוטוטייפ

חווית משתמש
פרוטוטייפ

אז מה זה בעצם פרוטוטייפ

פרוטוטייפ הוא דמו שממחיש את הפונקציונאליות של ממשק, הוא מכיל תיאורים גרפיים של מסכי האפליקציה ומציג את התיפקודים השונים של האלמנטים שמרכיבים אותה. מקומו של הפרוטוטייפ בהיררכיית האפיון הוא בתום שלב המחקר (שאלונים, סטטיסטיקות וסקרים) ולאחר אפיון התכולה ושרטוטי המסכים (wireframe ).

פרוטוטייפ סטנדרטי יכלול סקיצות ותרשימים של מסכי האפליקציה, ויזואליזציה של הפקדים השונים, אפיון הנוויגציה והמחשה של הדינמיות בממשק.

הכנת הפרוטוטייפ הפכה למשימה פשוטה יחסית בזכות מגוון עצום של תוכנות ואפליקציות ליצירת פרוטוטייפ לממשקים שקיימות בשוק, מאפליקציות ווב דרך תוכנות מקצועיות ומקיפות ועד אפליקציות אינסטנט לאייפד שמשמשות לסקיצות חפוזות והמחשה מהירה.

פרוטוטייפ וחווית משתמש

ככל שהפרוטוטייפ יהיה מקיף ומעמיק יותר הוא ישקף את טוב יותר את הפונקציונאליות שבבסיס האפליקציה ויאפשר לדייק בתהליכי העיצוב והפיתוח. מלבד החיסכון בזמן ובעלויות מיותרות הפרוטוטייפ חיוני במספר היבטים נוספים:

הגדרת בעיות ופתרונות אופציונליים

הפרוטוטייפ יחשוף את הליקויים בתכנון האפליקציה בשלב מוקדם. ההמחשה הויזואלית תאיר את הנקודות החלשות בממשק והפתרונות יהיו על בסיס הבנה מלאה של מתווה האפליקציה ומגבלותיה.

אנליזה של תרחישי שימוש

פרוטוטייפ דינמי ואינטראקטיבי של האפליקציה יאפשר סקירה ובחינה של תרחישי השימוש השונים באפליקציה ויאפשר לנו להתחקות אחר הפעולות שהמשתמש עתיד לבצע באפליקציה. סיכום תרחישי השימוש והבנתם ימזערו חריגות מדפוסי הפעולה הרצויים וכפועל יוצא ישפרו משמעותית את חווית המשתמש.

גריעה של תוכן עודף

תוכן שנראה רלוונטי בשלב אפיון התכולה לא בהכרח יהיה חלק מהתוצר הסופי. הפרוטוטייפ ידגש את התוכן והפיצ’רים שפוגמים בחווית המשתמש ובשמישות האפליקציה, ויסייע ברדוקציה של תכולת האפליקציה.

פרוטוטייפ כאמצעי תקשורת

הפרוטוטייפ יגשר על פערי תקשורת ויסנכרן בין הגורמים השונים שמעורבים בתהליך העיצוב והפיתוח של האפליקציה. הויזואליזציה של המסכים באפליקציה תעודד חשיבה יצירתית ותעורר דיונים ומחלוקות – תהליכים חיוניים לאפליקציה שבדרך.

אבטיפוס ככלי לגיוס משקיעים

לפרוטוטייפ דינמי יש יתרון אדיר בהתנהלות מול משקיעים וגיוס בשלב מוקדם. הסיכויים לגיוס פחותים כאשר מדובר בקונספט אמורפי וגבוהים יותר עבור מוצר בהתהוות. אבטיפוס מוצלח של האפליקציה יגביר את נחשקות המוצר שלכם מול משקיעים פוטנציאליים וידגיש את ההיתכנות הכלכלית של האפליקציה.

פוסטים אחרונים

שאלונים מבדקי שמישות לאפליקציות ניתן לבצע באמצעות שאלוני משתמש. בתום התצפית המשתמש יענה על שאלון אודות המשימות שביצע. חשוב להקפיד בשאלוני משתמש על תשאול ממוקד אינטראקציות ספציפיות. ...
מבדקי שמישות לאפליקציות מהווים חלק חשוב בכל תהליך אפיון חווית משתמש. המספרים מצביעים על למעלה מ 270 ביליון אפליקציות מותקנות ברחבי העולם. כ 80 אחוז מזמן השימוש בסמארטפון הולך על שימוש ...
בנייה ועיצוב אתר וורדפרס – חלק ב התאמה אישית בנייה ועיצוב אתר וורדפרס היא משימה שדורשת חשיבה רעננה ומקורית. כחלק ממהות העבודה עלינו לבדל את האתר שאנו מעצבים ובונים. השאיפה היא ...