עיצוב ממשקים – תהליך העבודה

עיצוב ממשקים
עיצוב ממשקים

מתחילים…

עיצוב ממשקים דורש תכנון מוקדם כחלק מתהליך העבודה. בין עם מדובר בעיצוב אפליקציה, תוכנה או עיצוב של אתר תהליך העבודה על עיצוב ממשקים יתחיל תמיד במחקר מעמיק ולמידה על המותג וערכיו – לוגו, טיפוגרפיה, השפה והזהות הכללית של המותג חשובים להבנת המוצר הסופי במידה והם קיימים. לאחר מכן נגדיר את מטרות העיצוב ואת קהלי היעד של המוצר במטרה לעצב את המעטפת הוויזואלית הנכונה עבורו.

 

 

מחקר

לאחר מכן נתחיל בתהליך הלמידה של הזירה העסקית. אם מדובר בעיצוב אפליקציה, אנחנו נחפש אפליקציות בעלות מכנה משותף מבחינת קונספט או קהלי יעד דומים. אם מדובר בעיצוב תוכנה, נחפש תוכנות עם פונקציונליות דומה או אתרים מעוצבים. המטרה היא לעצב ממשק ייחודי ומובחן שיעניק לכם יתרון משמעותי על המתחרים בזירה העסקית.

 

הקונספט

בתום שלב המחקר והלמידה מתחיל שלב הקונספט. זהו השלב בו נעמיק ונבחר את הקונספט החזותי שילווה את האתר, התוכנה או האפליקציה שלכם. הקונספט הוא למעשה ה DNA של המוצר שלכם. אנחנו נעצב עבורכם קונספט חכם שיבדל את האפליקציה התוכנה או האתר שלכם וימשוך משתמשים בזכות עיצוב עוצר נשימה. את הקונספט נבחן על מספר מצומצם של מסכי ליבה כלומר מסכים שמהווים מסכים מרכזיים בממשק אותו אנו מעצבים.

עיצוב הממשק

 לאחר בחירת הקונספט העיצובי שנכון עבור הממשק אותו אנו מעצבים נתחיל במלאכת העיצוב של יתר המסכים בממשק על בסיס האפיון שביצענו לפני תחילת העבודה על עיצוב  האפליקציה האתר או הממשק. בשלב זה חשוב להקפיד שכל המסכים שומרים על הקו עיצובי אחיד שתואם לקונספט. זה הזמן לעצב עבור האפליקציה אייקונים שידגישו את התוכן ויסייעו  למשתמש לתפעל את האפליקציה בקלות. באופן כללי נעדיף להשתמש באלמנטים ויזואליים על פני טקסט. תמונות אייקונים ואנימציה הם אמצעים מעולים על מנת להניע את המשתמש לפעולות הרצויות, להדגיש ולבדל את התוכן בממשק

פוסטים אחרונים

עיצוב אתרים הוא פוסט שיעסוק בכל המגמות שנראה בשנה הקרובה בנושא עיצוב אתרים עיצוב אתרים
עיצוב אפליקציות עיצוב אפליקציות המדריך המלא הוא הנושא של הפוסט שלפנינו שיעסוק בנושא
עיצוב אפליקציה עיצוב אפליקציה יעסוק בחשיבות של עיצוב האפליקציה, עיצוב הקונספט