עיצוב אפליקציות לשעון חכם

עיצוב אפליקציות
עיצוב אפליקציה

כל מה שצריך לדעת על עיצוב אפליקציות לשעונים חכמים

תהליך עיצוב אפליקציה שמיועדת לשעון חכם שונה מהותית מעיצוב אפליקציה לסמארטפונים. השוני העיקרי נובע מכך שברוב המקרים אפליקציה לשעון חכם מהווה מוצר משלים לאפליקציה קיימת בסמארטפון. כמעט בכל המקרים מדובר באפליקציה שנועדה לתת מענה פונקציונלי לצורך מיידי כגון נוטיפיקציות, מחשבון או תשלום באמצעות השעון. הסיבה לכך נעוצה בגודל הפיסי של מסך השעון שמכתיב מגבלות ופונקציונליות מסויימת שפחות מתאימה לגלישה ושימוש ממושך לעומת יתרון רב בכל הנוגע לזמינות ומיידיות.

ישנה חשיבות רבה לאפיון תכולה ותכנון מוקדם של הפיצ’רים באפליקציה. במקרה של עיצוב אפליקציה לשעון חכם, פחות הוא בהחלט יותר. ככל שעיצוב האפליקציה יהיה מינימליסטי יותר כך השימוש יהפוך אינטואיטיבי. מומלץ לבצע רדוקציה של האפליקציה המלאה לפיצ’רים מרכזיים כחלק מתכנון המעבר בין אפליקציית סמארטפון לאפליקציה נוחה לשימוש בשעון.

מחוות יד

חווית המשתמש בשעון החכם שונה בתכלית מהחוויה המוכרת לנו משימוש במכשירי הסמארטפון. בזמן שמנעד מחוות הידיים בסמארטפון הולך וגדל עם כל עדכון גירסה ומערכת הפעלה שיוצאת לשוק, בשעונים חכמים המצב שונה. מנעד מחוות הידיים שניתן לבצע בשעון הוא מצומצם ודורש תכנון והערכות מוקדמת בכל הנוגע לעיצוב האפליקציה. כאן המקום לתעדף אלמנטים עיצוביים גדולים ברורים ומובחנים שמאפשרים תפעול קל באמצעות מספר מצומצם של מחוות יד והצמדות לדפוסי ניווט סטנדרטיים בשעון ( click, double click, swipe).

טיפוגרפיה

שטח המסך הקטן של השעון  מאתגר בכל הנוגע לשילוב של טקסטים ועיצוב, חשוב לברור היטב תוכן רלוונטי בלבד באמצעות עבודת מיקרו קופי טובה שתצמצמם ותחדד את המסרים על מנת לא להעמיס ולהקשות על השימוש באפליקציה. זה לא המקום לפונטים מורכבים או מתחכמים, פונטים פשוטים וקריאים יעשו את העבודה היטב.

מבט חטוף

השעון החכם הוא כלי עזר אינפורמטיבי שנועד לסייע למשתמש לארגן את יומו ולהעניק לו מידע רלוונטי באמצעות מבט חטוף. עיצוב נכון של האפליקציה יאפשר למשתמש לקבל את כל המידע לו הוא זקוק באמצעות הצצה. תזמון נכון של המידע ושמירה על מינון מדוייק של נוטיפיקציות יהפכו את חווית המשתמש לנעימה ואפקטיבית גם עבור המשתמש וגם עבור אורך חיי הסוללה של השעון עד לטעינה הבאה.

 

פוסטים אחרונים

בנייה ועיצוב אתר וורדפרס – חלק ב התאמה אישית בנייה ועיצוב אתר וורדפרס היא משימה שדורשת חשיבה רעננה ומקורית. כחלק ממהות העבודה עלינו לבדל את האתר שאנו מעצבים ובונים. השאיפה היא ...
עיצוב אתרים בוורדפרס  עיצוב אתרים בוורדפרס כאשר אנחנו מעצבים ובונים אתרים אנחנו נתקלים פעמים רבות בשאלות הנוגעות ליתרונות של בניית אתר על גבי פלטפורמת וורדפרס. בפוסט הבא נרכז את כל ...
עיצוב אתרים הוא פוסט שיעסוק בכל המגמות שנראה בשנה הקרובה בנושא עיצוב אתרים עיצוב אתרים במראה שטוח מגמה בעיצוב אתרים שהתחילה כבר לפני שנתיים וכפי הנראה תלווה אותנו גם בשנה הנוכחית. הסיבה ...