עיצוב אפליקציה

עיצוב אפליקציה
עיצוב אפליקציה

עיצוב אפליקציה

עיצוב אפליקציה יעסוק בחשיבות של עיצוב האפליקציה, עיצוב הקונספט הוויזואלי, עיצוב האפליקציה המלאה, ועיצוב אפליקציה דינמית.

החשיבות של עיצוב האפליקציה

עיצוב אפליקציה מתבסס על הקונספט הוויזואלי שנבחר. העיצוב של האפליקציה בד בבד עם חווית המשתמש מכתיבים למעשה את אופי האינטראקציה עם המשתמשים. לכן חשוב לקחת בחשבון עד כמה משפיע עיצוב האפליקציה על הרושם הכללי.

עוד בטרם ההתנסות הראשונית עם האפליקציה המשתמשים שלכם יחשפו לעיצוב ויגבשו דעה מוקדמת על האפליקציה שמונחת לפניהם. עיצוב אפליקציה מרהיבה ויזואלית תשפיע על החוויה של המשתמש לטובה, עיצוב אפליקציה מוקפדת תהפוך את האפליקציה לנעימה לעין ומזמינה לשימוש. לעומת זאת אפליקציה שאיננה מוקפדת  עלולה לגרום לתחושה של אי נעימות אצל המשתמש. זאת הסיבה שעיצוב האפליקציה הוא פקטור כל כך חשוב לאופן בו אנו תופסים את האפליקציה.

על אף שטעם בעיצוב אפליקציה הוא עניין סובייקטיבי, יש לוודא שהקפדנו על גריעה של אלמנטים מיותרים. עיצוב האפליקציה צריך להתמקד ביצירת אימפקט ראשוני חזק ולהפוך את האפליקציה למובחנת וייחודית.

הקונספט הוויזואלי

הקונספט הוויזואלי הוא למעשה הDNA של עיצוב האפליקציה המלא. באמצעותו נבחן מספר גישות אופציונליות לעיצוב האפליקציה. על מנת לבצע את המלאכה כראוי נבחר מסך ליבה מתוך כל המסכים באפליקציה ונבחן את קונספט הוויזואלי ואת החלופות האפשריות עבורו. חשוב לבחון את עיצוב הקונספט של האפליקציה על מסך מרכזי ודומיננטי באפליקציה ולא על מסך שולי היות ומסך הליבה ישקף נאמנה את האופן בו המשתמשים שלכם יחוו את העיצוב של האפליקציה. מסכי הליבה הם המסכים בהם המשתמשים באפליקציה ישהו הכי הרבה זמן ולכן הם מהווים אינדיקציה טובה לעיצוב מוצלח או לא. מטרת הקונספט הוויזואלי היא לסייע לכם לבחון את העיצוב של האפליקציה באספקטים הבאים: האם העיצוב של האפליקציה נעים לעין? האם ניתן להשתמש במסך זמן ממושך מבלי שחווית השימוש תהפוך לאינטנסיבית מידי? האם עיצוב האפליקציה מספיק מובחן מאפליקציות אחרות? האם העיצוב של האפליקציה משדר את הערכים הרצויים כגון חדשנות וקידמה או שזהו עיצוב אפליקציה שמשדר שמרנות וסטגנציה?

זהו השלב המתאים לבחור את מנעד הצבעים של האפליקציה ולבחור פונט מתאים. ככל שתעמיקו בתהליך עיצוב הקונספט הוויזואלי ותעצבו מספר סקיצות עבורו כך תוכלו לדייק בתהליך עיצוב האפליקציה המלא.

עיצוב האפליקציה

לאחר שבחרנו את הקונספט הוויזואלי של עיצוב האפליקציה נתחיל בעיצוב המסכים של האפליקציה המלאה. הקפדה על  הומוגניות של המסכים השונים ועל קו עיצובי אחיד הם המפתח להצלחה. ניתן להשיג זאת על ידי כך שנוודא שעיצוב העמודים הפנימיים באפליקציה נמצא בקורלציה לקונספט שבחרנו מבעוד מועד.

כמו כן כדי להשתמש בתהליך עיצוב אפליקציה באייקונים. מטרת האייקונים שנשלב בעיצוב האפליקציה היא להבליט ולחדד את התוכן והמסרים המרכזיים באפליקציה.

באופן כללי בכל הנוגע לעיצוב אפליקציה  יש לתעדף שימוש באלמנטים ויזואליים כגון תמונות אייקונים ואנימציה על פני טקסט. אלה הם אמצעים מעולים על מנת להניע את המשתמש לפעולות הרצויות, להדגיש ולבדל את התוכן באפליקציה שלכם באמצעות עיצוב.

עיצוב אפליקציה דינמית

לדינמיות יש תפקיד חשוב בעיצוב האפליקציה, אפליקציות מוצלחות עושות שימוש בדינמיות ככלי עיצובי ופעמים רבות אף כאספקט מרכזי בחווית המשתמש באפליקציה. הדינמיות יכולה להיות קלילה או דומיננטית בהתאם למהות האפליקציה. התפקיד שלנו כמעצבי אפליקציה הוא לשלוט במינוני הדינמיות בממשק על פי הצורך שהגדרנו ותכננו עוד בשלב האפיון.

לדינמיות יש יתרונות רבים מלבד אסתטיקה. לדוגמא אחד מהתפקידים המרכזיים הוא סיוע הבנת פעולות בסיסיות בממשק. באמצעות אנימציה, תנועה ורטט  וכו’ ניתן לסייע למשתמש להבין “ללא מילים” איך לבצע פעולות רצויות בממשק ואף להניע אותו לבצע את הפעולות הללו.

דינמיות נכונה תהפוך את תהליך הלמידה של המשתמש לקצר יותר ואינטואיטיבי. הדינמיות  של הכפתורים השונים תאפשר הדגשה ומובחנות. היא תסייע להבנת הפעולות הרצויות, תעודד התקדמות לינארית ושימוש נכון באפליקציה וכפועל יוצא תהפוך את האינטראקציה עם המשתמש לטובה.

פוסטים אחרונים

שאלונים מבדקי שמישות לאפליקציות ניתן לבצע באמצעות שאלוני משתמש. בתום התצפית המשתמש יענה על שאלון אודות המשימות שביצע. חשוב להקפיד בשאלוני משתמש על תשאול ממוקד אינטראקציות ספציפיות. ...
מבדקי שמישות לאפליקציות מהווים חלק חשוב בכל תהליך אפיון חווית משתמש. המספרים מצביעים על למעלה מ 270 ביליון אפליקציות מותקנות ברחבי העולם. כ 80 אחוז מזמן השימוש בסמארטפון הולך על שימוש ...
בנייה ועיצוב אתר וורדפרס – חלק ב התאמה אישית בנייה ועיצוב אתר וורדפרס היא משימה שדורשת חשיבה רעננה ומקורית. כחלק ממהות העבודה עלינו לבדל את האתר שאנו מעצבים ובונים. השאיפה היא ...