כללים לעיצוב אפליקציות

כללים לעיצוב אפליקציות
כללים לעיצוב אפליקציות

המאמר הבא הוא על כללים לעיצוב אפליקציות. כל מה שצריך לדעת לפני שמתחילים לעצב את האפליקציה המושלמת החל מקהל היעד של האפליקציה דרך חווית המשתמש ועד עיצוב האייקונים באפליקציה.

ראשית יש  לשקול בעת עיצוב האפליקציה את ה UX (חוויית המשתמש) ואת ה UI (ממשק המשתמש). כמו כן, חשוב מאוד להבין ולהכיר את שוק היעד אליו אתם מכוונים את עיצוב האפליקציה.

מספר כללים בסיסיים שיסייעו לכם בעיצוב האפליקציה המושלמת. הצמדות לכללים בסיסיים אלו יכולה לעזור לממשק להיות אינטואיטיבי , קליל ואפילו מהנה בזכות חווית המשמש נכונה.

** כל האפליקציות המוצגות בפוסט עוצבו בסטודיו יומיקו

 

1. מי קהל היעד שלך?

Yomiko עיצוב אפליקציות
Yomiko עיצוב אפליקציות

על מנת לעצב אפליקציה ראשית אתה צריך לדעת מי המשתמשים שלך ומה הם צריכים, עם איזה בעיות הם מתמודדים בזמן השימוש בממשק ומהן המטרות שלהם?

ידע זה יעזור לך לקבל החלטות נכונות לגבי אפיון חווית המשתמש והעיצוב באפליקציה .

 

2. Keep It Simple

 

כללים לעיצוב אפליקציות
כללים לעיצוב אפליקציות

הכוונה לא לסגנון העיצוב האפליקציה (זה כבר עניין של טעם) אלא לאופן בו חווה המשתמש את הממשק. הכוונה היא שימוש קולח ומהיר המאפשר למשתמש להפעיל את האפליקציה מהשימוש הראשון ללא הדרכה, ליווי והסברים.

אפליקציה נוחה וקלה לשימוש ישכנע את המשתמשים לשוב ולחזור לאפליקציה.

 

3. עקוב אחר כללי מערכת ההפעלה ( עיצוב אפליקציות ל iOS או אנדרואיד)

המשתמשים מכירים היטב את מערכות ההפעלה השונות.  חשוב להתאים את העיצוב ואת חווית השימוש למערכת ההפעלה הייעודית. גם אם חשבתם על רעיון לשיפור עיצוב האפליקציה באופן שחורג מהסטנדרט של מערכת ההפעלה המוכרת למשתמש, חשוב לא לסטות לגמרי מהמוכר. במידה והחלטתם לאתגר את עצמכם ואת המשתמשים על תפסחו על בדיקת שמישות!

 

4. הנחיות ממשק המשתמש ועיצוב אפליקציה (style guide)

 

גם ל  Apple ו- Google יש הנחיות מדויקות המכסות כל דבר (אייקונים , אינטרקטיביות , תפריטים ועוד). היצמדות להנחיות אלו ימנעו בעיות בעת בדיקת עיצוב האפליקציה לפני עלייתן לחנויות  Apple Store ו- Google Play.

 

וכמובן הצמדות ל style guide שהעביר לכם המעצב בעת בניית האפליקציה. לא סיפקו לכם style guide? תדרשו אותו ! מדובר בחובה בעיצוב אפליקציה. אי הצמדות לפונטים, צבעים והנחיות בסיסיות יהפכו את האפליקציה למסורבלת ולא קוהרנטית לשימוש.

 

 

5. אייקונים

אייקונים מאוירים עבור פעולות בסיסיות קיימים כבר כמה עשורים. אז נכון ש floppy disk כבר לא קיים אבל עדיף לא לקחת סיכון ולעצב שפה חדשה עבור הממשק שלך. אייקונים מוכרים יוסיפו לאינטואיטיביות של עיצוב האפליקציה שלך  .

פוסטים אחרונים

בנייה ועיצוב אתר וורדפרס – חלק ב התאמה אישית בנייה ועיצוב אתר וורדפרס היא משימה שדורשת חשיבה רעננה ומקורית. כחלק ממהות העבודה עלינו לבדל את האתר שאנו מעצבים ובונים. השאיפה היא ...
עיצוב אתרים בוורדפרס  עיצוב אתרים בוורדפרס כאשר אנחנו מעצבים ובונים אתרים אנחנו נתקלים פעמים רבות בשאלות הנוגעות ליתרונות של בניית אתר על גבי פלטפורמת וורדפרס. בפוסט הבא נרכז את כל ...
עיצוב אתרים הוא פוסט שיעסוק בכל המגמות שנראה בשנה הקרובה בנושא עיצוב אתרים עיצוב אתרים במראה שטוח מגמה בעיצוב אתרים שהתחילה כבר לפני שנתיים וכפי הנראה תלווה אותנו גם בשנה הנוכחית. הסיבה ...